حساب کاربری

یا

امروز 1402/03/17 :
امروز 1402/03/17 :
0
No products in the cart.
نبشی آلومینیومی - فولاد فرتاک سورین

معرفی نبشی آلومینیومی و ویژگی های آن

اگر بخواهیم یک لیست از پرکاربردترین مقاطع فولادی را در ساخت و ساز به شما معرفی کنیم، قطعا نبشی در آن لیست حضور خواهد داشت. البته نبشی انواع مختلفی دارد که نبشی آلومینیومی یکی از آنها است و دارای ویژگی‌های فلز آلومینیوم می‌باشد. با اینکه نبشی در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد، اما مهم‌ترین کاربرد نوع آلومینیومیِ آن در ساخت و ساز است. در ادامه قصد داریم به معرفی نبشی آلومینیومی (Angle bar aluminium) بپردازیم و شما را به خوبی با ویژگی‌های آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

نبشی آلومینیومی چیست؟

نبشی از آن دسته قطعات پرکاربرد در ساخت و ساز است و روی سازه‌های فلزی و قالب‌ها تاثیر مهمی می‌گذارد. این محصول را هم می‌توان به صورت تکی و هم به صورت ترکیبی در ساختمان‌سازی استفاده کرد. فراموش نکنید که نبشی در دسته پروفیل‌های باز قرار می‌گیرد. جنس این محصول رابطه مستقیم با تعیین کاربرد آن دارد. بعنی اگر جنس نبشی‌ها باهم متفاوت باشد، کاربرد آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد شد. از نبشی آلومینیومی گاهی برای افزایش مقاومت و انعطاف سازه استفاده می‌کنند علاوه بر آن، نبشی آلومینیومی دز ساخت مقاطع فولادی نیز کاربرد خودش را نشان می‌دهد. از مزایای آلومینیوم می‌توان به چکش‌خوار بودن و نرم بودنِ آن اشاره کرد که باعث مقاومت بالای آن می‌شود. شکل پذیری و مقاومت در برابر خوردگی از دیگر مزایای آلومینیوم است که با استفاده از آن، به ساختمان هم منتقل می‌شود. همه کاربرد نبشی آلومینیومی به ساختمان‌سازی ختم نمی‌شود و از آن برای ساخت پل‌ها و سازه‌های مخابراتی نیز استفاده می‌کنند.

انواع نبشی آلومینیومی - فولاد فرتاک سورین

انواع نبشی آلومینیومی

معیارهای مختلفی وجود دارد که بر اساس آن، نبشی‌های آلومینیومی را دسته بندی می‌کنیم. معیارهایی مثل اندازه، رنگ، کیفیت مواد به کار رفته همگی در تقسیم بندی نبشی، موثر هستند. یکی از مهم‌ترین انواع نبشی، نبشی آنادایز است که شاید تا به حال اسم آن را نشنیده باشید. در ادامه قصد داریم این محصول را کاملا به شما معرفی کنیم و به تفاوت‌ها و شباهت‌‍‌های آن با نبشی آلومینیوم بپردازیم.

با کلیک بر روی باکس زیر می‌توانید مقاله بزرگترین کارخانه‌های تولید نبشی در ایران را مشاهده کنید.

کارخانه تولید نبشی - فولاد فرتاک سورینحتما بخوانید: کارخانه‌های تولید نبشی در ایران

معرفی نبشی آنادایز یا آبکاری شده

قبل از آشنایی با این نبشی بهتر است بدانید که آنادایز چیست؟ آنادایز فرآیندی است که به منظور مقاومت بیشتر آلومینیوم در برابر خوردگی انجام می‌شود. در این فرآیند به وسیله برق، لایه نازکی از اکسید روی آ.لومینیوم کشیده می‌شود تا مقاومت آن را افزایش دهد. در ادامه شما را بیشتر با ویژگی‌های نبشی آلومینیومی اشنا خواهیم کرد.

لیست قیمت روز و خرید انواع نبشی

ویژگی‌های نبشی آلومینیوم

ویژگی‌های فلز آلومینیوم در نبشی آلومینیوم نیز هست. این فلز دارای مزایایی است که باعث پیشرفت سازه شما خواهد بود. در ادامه به چند مورد مهم از ویژگی‌های این محصول اشاره می‌کنیم.

• ضخامت کم و استحکام بالا یکی از مهم‌ترین مزایا و ویژگی‌های این نبشی است.

• استفاده از این محصول از خوردگی لبه‌ها جلوگیری می‌کند و آن‌ها را تقویت خواهد کرد.

• حمل و نقل آسان یکی از مزایای فلز آلومینیوم است که شامل حال این نبشی نیز می‌شود.

نبشی آلومینیومی دارای خاصیت مغناطیسی است.

• قابلیت جوش پذیری و سوراخ‌کاری از دیگر ویژگی‌های فلز آلومینیوم است که برای انجام اتصالات مناسب خواهد بود.

نبشی آلومینیومی را می‌توان بازیافت کرد و همین موضوع باعث شده تا به طبیعت آسیبی نرسد.

کاربرد نبشی آلومینیومی - فولاد فرتاک سورین

کاربرد نبشی آلومینیوم چیست؟

همان‌طور که در قسمت‌های قبل هم گفتیم، یکی از مهم‌ترین کاربردهای این محصول، استفاده از آن در ساخت و ساز است که البته همه کاربردهای آن، به همین یک موضوع ختم نخواهد شد اما بخش مهم و اصلی را تشکیل می‌دهد. با ما در فولاد فرتاک سورین همراه باشید تا در ادامه به چند مورد از مهم‌ترین کاربردهای ساختمانی و غیر ساختمانی نبشی اشاره کنیم.

1- استفاده از این محصول علاوه بر خطوط انتقال برق، دکل‌های مخابراتی و حمل و نقل نیز انجام می‌شود.

2- بسیاری از پل‌هایی که در سطح شهر می‌بینید به وسیله نبشی آلومینیوم ساخته شده اند.

3- علاوه بر دو مورد قبل، از این محصول در صنایع دریایی و هوایی هم استفاده می‌شود و در ساخت هواپیماها و اسکله و کشتی نقش مهمی را ایفا می‌کند.

پیشنهاد می‌کنیم با کلیک بر روی باکس زیر مقاله تفاوت نبشی و سپری را هم مطالعه بفرمایید.

تفاوت نبشی و سپری - فولاد فرتاک سورینحتما بخوانید: تفاوت نبشی و سپری چیست؟

نبشی آلومینیوم چگونه تولید میشود؟

شاید بدانید که دو روش اصلی تولید نبشی، روش پرسی و روش فابریک است. در ادامه قصد داریم به توضیح فرآیند این دو روش بپردازیم.

• روش تولید پرسی: این روش، همانطور که از نامش هم پیدا است با استفاده از دستگاه پرس انجام می‌شود. اگر بخواهیم کیفیت نبشی پرسی را با نبشی فابریک مقایسه کنیم، باید گفت که کیفیت پایین‌تری دارد. در روش پرسی، ورق‌های رول شده برش داده شده و سپس به وسیله دستگاه پرس، به شکل نبشی در می‌آیند. در روش پرسی هیچ درزی به وجود نمی‌آید.

• روش فابریک: در این روش ابتدا شمش فولادی را با طول و عرض مشخص برش می‌دهند. و سپس آن را در برابر حرارت می‌گذارند تا به دمای مورد نظر برسد. بعد از رسیدن به دمای مشخص، باید نبشی را از قفسه‌های مشخصی رد کنیم تا به شکل و اندازه دلخواه در بیاید.

نبشی آلومینیومی - فولاد فرتاک سورین

قیمت نبشی آلومینیوم

قیمت همه محصولات فولادی که در ساخت و ساز به کار می‌آیند، به عوامل مختلفی بستگی دارد و تابع یک معیار خاص نیست. برای مثال، کیفیت مواد اولیه، روش تولید و قیمت متریال به کار رفته، در هزینه نهایی که باید برای خرید نبشی آلومینیوم بپردازید، تاثیرگذار خواهند بود. جالب است بدانید حتی برند و کارخانه‌ای که نبشی را از آن می‌خرید تا حدودی تعیین کننده قیمت نبشی خواهند بود.

لیست قیمت روز و خرید انواع نبشی

نتیجه گیری

تا اینجای کار، به خوبی با نبشی آلومینیوم (Angle bar aluminium) آشنا شدید و ویژگی‌های آن را شناختید. دانستید که این محصول در ساخت و ساز کاربرد زیادی دارد اما همه ویژگی‌های آن، فقط به ساخت و ساز ختم نمی‌شود. این پروفیلِ باز، هم به صورت منفرد و هم به صورت ترکیبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتیجه دلخواه شما را به وجود می‌آورد. اینکه نبشی انتخابی شما چه کاربردی داشته باشد، به جنس آن بستگی دارد. مثلا در زمینه‌هایی که نیاز به قدرت بالا دارند، معمولا نبشی آلومینیوم را انتخاب می‌کنیم چون مقاومت و انعطاف بالایی دارد. اینکه نبشی را از کجا تهیه کنید، مسئله مهمی است. فولاد فرتاک سورین، ارائه دهنده انواع محصولات فولادی و مورد استفاده در ساخت و ساز می‌باشد و با کیفیت بالای محصولات خود، توانسته اعتماد مشتریان را جلب کند. حالا که تا اینجا آمدید بهتر است سری هم به سایت فولاد فرتاک زده و از محصولات آن بازدید کنید تا در صورت تمایل، به مرحله ثبت سفارش برسید.

دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
 • Reza 9 مرداد 1401 / 11:11 ق.ظ

  مقاله بسیار جالبی بود. اصطلاح آنادایز هم نشنیده بودم تا حالا و جالب بود که برای جلوگیری از خوردگی آلومینیوم استفاده میشه

  • تولید محتوا سپنتام 11 مرداد 1401 / 12:26 ب.ظ

   ممنون از اشتراک گذاری نظرتون

 • reza vahdati 2 آبان 1401 / 5:53 ب.ظ

  من سال هاست تو کار نصب دکل های مخابراتی ام. به جرات میگم که بیشتره متریالی که برای ساخت این دکل ها استفاده میشه نبشی آلومینیومی. وزن کم چ مقاومت بالا دوتا ویژگی که باعث استفاده از نبشی آلومینیومی تو ساخت دکل میشه.

  • تولید محتوا سپنتام 2 آبان 1401 / 6:43 ب.ظ

   سلام و درود به ما دوست عزیز. ممنون که نظرتون را به عنوان یک متخصص با ما به اشتراک گذاشتید. در واقع همینطوره نبشی آلومینیومی به دلیل وزن سبکی که داره در ساخت دکل همیشه مورد استفاده قرار میگیره. دکل ها به علت ارتفاع زیادی که دارند و همیشه در معرض وزن باد هستند همیشه باید در ساختشون از مصالح سبک و مقاوم از جمله نبشی آلومینیومی استفاده کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول