حساب کاربری

یا

امروز 1402/03/17 :
امروز 1402/03/17 :
0
No products in the cart.
تیرآهن اصفهان

نحوه تشخیص تیرآهن اصفهان در بازار

تیرآهن‌ها انواع مختلفی دارند که هر نوع، دارای ویژگی‌های مخصوص به خودش می‌باشد. این ویژگی‌ها به ما قدرت تشخیص تیرآهن‌ها را از یکدیگر می‌دهند. یکی از بهترین و مشهورترین تیرآهن‌های موجود در بازار، تیرآهن اصفهان است که به کیفیت بالا شهرت دارد. اما چطور می‌توان به درستی این تیرآهن را از سایر محصولات فولادی تشخیص داد؟ چون محصولات مشابه زیادی در بازار وجود دارند و ممکن است هنگام خرید شما را در دوراهی قرار دهند. گاهی اوقات به محصولاتی بر می‌خوریم که مشخصات فنی و شکل ظاهری آن‌ها یکسان است اما از نظر وزنی باهم تفاوت دارند، یادتان باشد که قیمت تیرآهن اصفهان بر اساس وزن آن محاسبه می‌شود و شما با کمی اطلاعات می‌توانید یک محصول سبک‌تر را با مشخصات فنی مورد نظرتان پیدا کنید، به شرطی که اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید. بهتر است در ابتدا قبل از هرچیزی به سراغ مشخصات ظاهری این محصول فولادی برویم.

مشخصات ظاهری تیرآهن اصفهان

گاهی اوقات تیرآهن را با توجه به شکل ظاهری بال‌های آن‌، دسته‌بندی می‌کنند. بال‌ها در دو طرف تیرآهن قرار می‌گیرند و قسمتِ میانیِ آن‌ها، جان نام دارد. این محصولات فولادی با توجه به اندازه بالِشان به سه دسته HE، IPE و IPN تقسیم می‌شوند که HE در دسته بال پهن‌ها و IPE و IPN در دسته بال کوتاه‌ها قرار می‌گیرند. در مدل‌های بال‌پهن، قسمت جانِ تیرآهن مقاومت کششی بیشتری دارد و با ارتفاع 100 تا 1000 میلی‌متر ساخته می‌شود. تیرآهن IPE در دسته تیرآهن‌های I شکل قرار می‌گیرد. که نسبت به تیرآهنِ هاش، استحکام کمتری دارد. اما همین تیرآهن اگر اسمِ تیرآهن اصفهان را به خود بگیرد، دچار محبوبیتی چند برابر خواهد شد.

تیرآهن اصفهان

چگونه تیرآهن اصفهان را تشخیص دهیم؟

وقتی اطلاعات کافی از نحوه تشخیص انواع تیرآهن نداشته باشیم، خیلی راحت می‌توانیم دچار اشتباه شویم. ممکن است پس از خرید تیرآهن، تازه متوجه شویم که این اصلا محصول اصفهان نیست. به نظر شما برای پیشگیری از وقوع این اتفاق چه کاری باید انجام داد؟ یکی از مهم‌ترین نکات برای تشخیصِ درست، توجه به حک شدن اسمِ تیرآهنِ اصفهان، بر روی محصول است. حک شدنِ برند، مُهرِ تاییدی است که تا حدودی خیالِ شما را راحت می‌کند. اما همه چیز نیست. این برند، روی بالِ تیرآهن و با عنوانِ ESCO حک شده است. ESCO مخفف عبارتِ Esfahan Steel Company است و نشان دهنده تایید تیرآهن اصفهان می‌باشد. علاوه بر دقت به برندِ حک شده روی تیرآهن، می‌توانید از یک فروشنده مطمئن یا کسی که به خوبی با تیراهن اصفهان آشنایی دارد، کمک بگیرید.

انواع تیرآهن فولاد فرتاک سورینحتما بخوانید: انواع تیرآهن

تفاوت تیرآهن اصفهان با فایکو و یزد

یکی از راه‌هایی که به شناخت بهتر تیرآهن اصفهان کمک می‌کند، شناسایی تفاوت آن با دیگر محصولات فولادی است. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های تیرآهن اصفهان نسبت به سایر محصولات، قیمتِ آن است. این تیرآهن به دلیلِ استانداردها، کیفیت بالا و شهرتی که دارد دارای قیمتِ بالاتری نیز هست. قیمت تیرآهن فایکو و یزد در مقایسه با اصفهان، خیلی کمتر است، اما این ارزان بودن به دلیل عدمِ کاربرد نیست و اتفاقا این تیرآهن‌ها در ساخت بعضی سازه‌ها، نقش خاص مربوط به خود را دارند. وزن تیرآهن یزد و فایکو نسبت به اصفهان پایین‌تر است و این موضوع، یکی از دلایل قیمتِ کمتر آن‌ها به شمار می‌آید. یادتان باشد که اگر در جایی محصول اصفهان را با قیمت خیلی پایین پیدا کردید، باید به اصالت آن شک کنید. چون محصولات شرکت اصفهان، معمولا نسبت به سایر محصولات فولادی، قیمت بیشتری دارند.

تیرآهن اصفهان

انواع تیرآهن اصفهان

شرکت ذوب‌آهن اصفهان، در تولید محصولات خود تنوع به خرج می‌دهد و انواع مختلفی از تیراهن را تولید می‌کند با این کار دست شما برای خرید انواع محصولات باکیفیت باز می‌شود و می‌توانید با خیال راحت برای هر قسمت از پروژه، مصالح مورد تایید خودتان را به کار ببرید. در ادامه می‌خواهیم به معرفی انواع تیرآهن اصفهان و بیان ویژگی هر یک بپردازیم.

1- تیرآهن IPE اصفهان

تیرآهن آی پی ای یکی از کاربردی‌ترین محصولات فولادی است و ویژگی که آن را کمی از سایر محصولات متمایز می‌کند، ضخامت یکسانِ بال‌ها است. وقتی از فاصله دور یا نزدیک به دو سرِ تیراهن نگاه کنید، متوجه هیچ ناهمواری یا سراشیبی نخواهید شد چون ضخامت بال‌ها در هر قسمتی یکسان است. این ویژگی، تیرآهن IPE را به یکی از محبوب‌ترین محصولات فولادی تبدیل کرده که نوعِ اصفهانِ آن، هزینه بیشتری هم دارد. تیراهن‌های آی پی ای اکثرا وارداتی بوده و از کشورهای لهستان، اسپانیا، آلمان و کره وارد ایران می‌شوند اما ذوب‌آهن اصفهان به خوبی این محصول را در ایران تولید کرده و در اختیار شما قرار می‌دهد.

2- تیرآهن IPB اصفهان

تیرآهن‌های آی پی بی یکی دیگر از تیراهن‌های پرکاربرد محسوب می‌شود که با بهترین کیفیت در شرکت ذوب‌آهن اصفهان تولید می‌شود. این مدل در دسته تیراهن‌های هاش قرار می‌گیرد که طول بال آن‌ها نسبت به سایر محصولات بیشتر است. این تیراهن را می‌توان از نظر وزن نیز دسته‌بندی کرد که در سه وزن سبک، متوسط و سنگین ارائه می‌شود. همانطور که گفتیم مقدار وزن در تیرآهن اصفهان از اهمیت زیادی برخوردار است و هرچه محصول مورد نظر وزن بیشتری داشته باشد، قیمت بیشتری هم خواهد داشت.

3- تیرآهن IPN اصفهان

این تیرآهن، محصول انحصاری ایران است که در شرکت ذوب‌آهن اصفهان با استانداردهای ایرانی ساخته می‌شود. این تیراهن در شرکت‌های دیگر هم ساخته می‌شود اما هیچ‌کجا به اندازه شرکت ذوب‌آهن اصفهان، استانداردها را رعایت نمی‌کند. این محصول، دارای مقاومت کششی بالایی است و همین ویژگی، کاربرد آن را افزایش می‌دهد.

لیست قیمت روز و خرید انواع تیرآهن

نتیجه‌گیری

تهیه مصالح باکیفیت، می‌تواند سرنوشت پروژه شما را تعیین کند. یادتان باشد که قیمت‌های ارزان نباید شما را وسوسه کند تا محصولات بی‌کیفیت را بخرید. تیرآهن اصفهان همواره با کیفیت‌ترین محصولات را ارائه داده و به فروشندگان سراسر ایران ارسال می‌کند. با این کار شما مجبور به خرید از تولیدی اصلی نیستید و از فروشندگان دیگری هم می‌توانی تیراهن (Beam) مورد نظر خود را تهیه کنید. فولاد فرتاک سورین، یکی از بهترین ارائه‌دهندگان محصولات فولادی در ایران به حساب می‌آید که با قیمت مناسب و کیفیت بالا، به مشتری اطمینان خاطر می‌دهد. مشاهده قیمت روز آهن مشهد و همچنین تهیه تیرآهن اصفهان نیز از این سایت امکان‌پذیر است. فقط کافی است به آن مراجعه کنید، روی محصول مورد نظر خود کلیک کرده و آن را به سبد خرید اضافه کنید تا پس از ثبت سفارش، به دستتان برسد.

دیدگاه کاربران
4 دیدگاه
 • مهندس امیر اکبری 15 فروردین 1401 / 4:02 ب.ظ

  سلام بنده سال‌ هاست کار ساخت و ساز میکنم و با اینکه تیرآهن اصفهان قیمت بیشتری نسبت به باقی شرکتها داره ولی به خاطر کیفیت بالاترش همیشه از تیرآهن اصفهان استفاده می‌‎کنم

  • تولید محتوا سپنتام 15 فروردین 1401 / 4:06 ب.ظ

   سلام و درود خدمت شما دوست عزیز. بله کیفیت و استانداردهای تیرآهن اصفهان نسبت به دیگر شرکت‌های دخلی در سطح بالاتری است و به همین دلیل با اقبال بیشتری هم مواجه شده است. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت روز آهن مشهد از قیمت انواع تیرآهن اصفهان هم مطلع شوید.

 • رحمت 30 فروردین 1401 / 1:58 ب.ظ

  ایا امکان اینکه کلمه ESCO روی تیرآهن هک شده باشه و بازهم تقلبی باشه هست؟

  • تولید محتوا سپنتام 30 فروردین 1401 / 2:00 ب.ظ

   سلام و درود به شما. احتمال هر نوع تقلب حتی با درج نام برند باز هم وجود داره. توصیه ما به شما کمک گرفتن از یک متخصص هنگام خرید آهن است. توصیه دیگر ما خرید از یک فروشگاه آهن معتبر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول