حساب کاربری

یا

امروز 1402/03/17 :
امروز 1402/03/17 :
0
No products in the cart.
میلگرد پلی اتیلن چیست - فولاد فرتاک سورین

همه چیز درباره میلگرد پلی اتیلن

امروزه در بسیاری از صنایع از مواد پلیمری استفاده می‌شود و یکی از این صنایع، تولید میلگرد است. میلگرد پلی اتیلن(Polietilen Rebar) از پلیمر پلی اتیلن ساخته شده و نامش نشان دهنده ماده سازنده آن است. ماده پلیمری پلی اتیلن در آزمایشگاه ساخته می‌شود. این محصول توسط کارخانه‌های مختلف و با قیمت‌های مختلف تولید می‌شود، به عنوان مثال قیمت میلگرد مشهد با دیگر کارخانه‌ها متفاوت است. این میلگرد دارای سطح مقطع گرد است و کاربردهای مختلفی دارد. در این مقاله از فولاد فرتاک قصد داریم کاربرد میلگرد پلی اتیلن را معرفی کنیم.

میلگرد پلی اتیلن چیست؟

همان طور که از نام این محصول مشخص است، این محصول یک نوع میلگرد است که از ماده‌ای به نام پلی اتیلن که در گروه مواد پلیمری و ترموپلاستیک قرار دارد، ساخته شده است. از ویژگی‌های مهم ترموپلاستیک‌ها می‌توان به مقاومت در برابر حرارت اشاره کرد. ویژگی‌های پلی اتیلن موجب شده تا موارد کاربرد میلگرد پلی اتیلن افزایش یابد و به صورت گسترده از آن در صنعت استفاده شود. شاید برایتان جالب باشد که این میلگرد را به اشتباه با نام میلگرد تفلون هم در بازار می‌شناسند، اما خواص این دو ماده با هم بسیار متفاوت است.

میلگرد پلی اتیلن در کارخانه با سه نوع سختی متفاوت تولید می‌شود و هر یک آن‌ها موارد مصرف و کاربرد خود را دارند. درجه سختی این محصول به صورت سبک، متوسط و سنگین مشخص می‌شود.

یکی از ویژگی‌های ظاهری جالب این محصول، تولید آن در رنگ‌های مختلف است. همچنین به دلیل کاربردهای مختلف این میلگرد در ضخامت‌های مختلفی از ۱۵ میلی‌متر تا ۴۵ سانتی‌متر تولید می‌شود.

علت محبوبیت میلگرد پلی اتیلن

همان طور که گفته شد پلی اتیلن از گروه مواد پلیمری و ترموپلاستیک است که دامنه مصرف بسیار گسترده‌ای دارد. این ماده را با نام تفلون هم می‌شناسند. میلگرد پلی اتیلن می‌تواند در طولانی مدت در دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد بدون تغییر باقی بماند و همین امر نشان از مقاومت حرارتی آن است.

این محصولِ ترموپلاستیک، قیمت بسیار پایینی دارد و ارزان بودن آن در کنار گستردگی کاربرد میلگرد پلی اتیلن محبوبیتش را بیشتر کرده است؛ تا جایی که در بین مواد پلاستیکی به عنوان پرفروش‌ترین ماده شناخته می‌شود. ویژگی‌های مختلف و قیمت ارزان پلی اتیلن موجب شده تا دامنه کاربردی آن وسیع و گسترده شود.

کاربرد میلگرد پلی‌ اتیلن - فولاد فرتاک سورین

کاربرد میلگرد پلی اتیلن

میلگرد پلی اتیلن کاربردهای گسترده‌ای دارد که با توجه به درجه سختی آن، در ساخت محصولات زیر به کار می‌رود.

 • محصولات آرایشی و بهداشتی
 • چرخ‌دنده پلاستیکی
 • تولید لوله و شلنگ
 • لوازم آزمایشگاهی
 • لوازم الکترونیکی
 • جلیقه ضدگلوله
 • واشر پلاستیکی
 • لوازم آشپزخانه
 • اسباب‌بازی
لیست قیمت روز و خرید انواع میلگرد

ویژگی های میلگرد پلی‌اتیلن

حال که با میلگرد پلی اتیلن آشنا شدید، نگاهی به ویژگی‌های این محصول بیندازید. این ماده پلیمری از سال ۱۹۵۰ تاکنون با ویژگی‌ها و خواص خود شناخته شده است. ویژگی‌های پلی اتیلن باعث محبوبیت این ماده در سراسر جهان شده است. در ادامه هر یک ویژگی‌های این ماده ترموپلاستیک معرفی می‌شود.

سازگاری با شرایط دمایی متغیر

یکی از ویژگی‌های بارز پلی اتیلن مقاومت بالا به حرارت است. این ماده می‌تواند خود را با توجه به تغییرات دمایی سازگار کند.

مقاومت بالا در برابر حرارت

کاربرد میلگرد پلی اتیلن با توجه به ویژگی‌های آن مشخص می‌شود. این ترموپلاستیک نسبت به دما تا ۱۰۰ درجه به مدت طولانی مقاومت بالایی دارد. این ویژگی موجب شده تا این محصول محبوبیت بیشتری پیدا کند و به راحتی در هر محیطی بتوان از آن استفاده کرد.

ساختار اتمی ثابت و پایدار

ساختار اتمی ثابت باعث ایجاد مقاومت بالای پلی اتیلن در برابر واکنش‌های شیمیایی و محیطی می‌شود. همین ویژگی این محصول را برای ساخت لوله انتقال مواد شیمیایی و لوله‌های فاضلاب مناسب کرده است. در واقع هر ویژگی منحصر به فرد میلگرد پلی اتیلن آن را برای کاربردی دیگر مناسب می‌کند.

قابلیت بازیافت | کاربرد میلگرد پلی اتیلن

در عصر جدید قابلیت بازیافت یک ماده و سازگاری با محیط زیست اهمیت بسیاری دارد. استفاده از موادی که به طبیعت آسیب می‌زنند و قابل بازیافت نیستند، در سلامت آینده زمین و همچنین ساکنان آن اثر گذار است. بیشتر افراد امروزه ترجیح می‌دهند از مواد قابل بازیافت استفاده کنند. پلی اتیلن در این راستا خوش درخشیده و از آنجایی که دوست‌دار محیط زیست است و همچنین قابلیت بازیافت دارد، نظر افراد بیشتری را به خود جلب کرده است.

مزایای میلگرد پلی اتیلن - فولاد فرتاک سورین

مزایای میلگرد پلی اتیلن چیست؟

کاربرد میلگرد پلی اتیلن به دلیل مزایا و ویژگی‌های متنوع این ماده بسیار گسترده است. ویژگی‌ها و مزایای این محصول به همین جا ختم نمی‌شود و موارد زیر را هم در بر می‌گیرد.

 • قیمت پایین و مقرون به صرفه بودن
 • مقام به خوردگی توسط آب و رطوبت
 • مقاوم به محیط‌های اسیدی و بازی
 • مقاوم به خورندگی مواد شیمیایی
 • دارا بودن تاییدیه FDA آمریکا
 • مقاومت کششی مطلوب
 • کاملا بهداشتی بودن آن
 • مقاومت در برابر ضربه
 • عایق الکتریسیته
 • شکل پذیری
 • وزن کم

پیشنهاد می‌کنیم مقاله انواع میلگرد را در فولاد فرتاک از دست ندهید.

انواع میلگردحتما بخوانید: معرفی انواع میلگرد، تفاوت میلگرد A1,A2,A3,A4

روش تولید میلگرد پلی اتیلن چگونه است؟

اندازه و ضخامت میلگرد پلی اتیلن در کاربرد میلگرد اثر گذار است و لازم است در مراحل تولید به شکل محصول نهایی توجه شود تا برای کاربردی که در نظر گرفته شده، مناسب شود.

این محصول با روش اکسترود تولید می‌شود. در این روش ماده پلی اتیلن HDPE مورد استفاده قرار می‌گیرد و با تراشکاری و ماشین کاری میلگرد ساخته می‌شود.

همان طور که گفته شد این میلگرد در رنگ‌های مختلفی تولید خواهد شد. برای تولید با توجه به رنگ خروجی محصول گرانول‌های رنگی پلی اتیلن ذوب شده و در دستگاه اکسترود تحت فشار با دمای بالا ریخته می‌شود. ماده سیال با خروج از دستگاه به داخل قالب‌ ریخته شده و در فرایندی مشابه نورد گرم، ضخامت و اندازه آن به اندازه مورد نظر می‌رسد.

وزن میلگرد پلی اتیلن چقدر است؟

وزن و اندازه در کاربرد میلگرد پلی اتیلن هم اثر گذار است. این میلگرد در سایزهای مختلفی تولید می‌شود و هر سایز بسته به ضخامت خود، وزن متفاوتی دارد. درجه سختی میلگرد هم می‌تواند در وزن آن اثر بگذارد. در جدول زیر وزن برخی از سایزها آماده است.

سایز به میلی‌متروزن هر متر به کیلوگرم
۲۰0.301
۲۵0.471
۳۰0.678
۳۵0.932
۴۰1.206
۴۵1.526
۵۰1.884
۵۵2.280
۶۰2.713
۶۵3.184
۷۰3.693
۷۵4.239
۸۰4.823
۸۵5.445
906.104
۹۵6.801
۱۰۰7.536
۱۰۵8.308
۱۱۰9.119
۱۱۵9.966
۱۲۰10.852
۱۲۵11.775
۱۳۰12.734
۱۳۵13.734

قیمت میلگرد پلی اتیلن

قیمت میلگرد پلی اتیلن به موارد مختلفی بستگی دارد. میزان سختی میلگرد که شامل سبک، متوسط و سنگین است، بر قیمت آن اثر می‌گذارد. همچنین رنگ میلگرد و قطر آن هم می‌تواند بر قیمت میلگرد پلی اتیلن موثر باشد. یکی دیگر از موارد مهم که می‌تواند قیمت این محصول را کاهش و یا افزایش دهد، شرکت تولیدی و استاندارد تولیدی آن شرکت است. قیمت میلگرد آجدار مشهد در تناسب با کیفیت آن‌ها مناسب است و می‌توانید جهت خرید آنها اقدام کنید.

لیست قیمت روز و خرید انواع میلگرد

کلام آخر درباره میلگرد پلی اتیلن

میلگرد پلی اتیلن(Polietilen Rebar) یکی از محصولات ترموپلاستیک است که ویژگی‌ها و قابلیت‌های بسیاری دارد. این محصول از پلیمری ساخته می‌شود که از سال ۱۹۵۰ به دنیا معرفی شده و از همان تاریخ تا به امروز توانسته بسیاری از افراد را مجذوب خود کند.

کاربرد میلگرد پلی اتیلن بسیار گسترده است و در بسیاری از صنایع از آن استفاده می‌شود. از ساخت لوله تفنگ و اسلحه گرفته تا اسباب بازی و لوازم منزل، هر یک به نوعی از میلگرد پلی اتیلن استفاده می‌کنند. این محصول ویژگی‌های متعددی دارد و می‌توان مقاومت بسیار بالایی ، قیمت پایین و همچنین سازگار با محیط زیست را از جمله ویژگی‌های مهم آن به شمار آورد.

یافتن یک فروشگاه معتبر هنگام خرید بسیار حائز اهمیت است. اطمینان از استاندارد بودن برخی از محصولات از جمله آهن به دلیل قیمت بالا و اهمیت آن در ایمنی سازه همیشه مورد توجه بوده است. فولاد فرتاک سورین یکی از برترین فروشندگان انواع آهن آلات از جمله، انواع میلگرد در ایران است. پیشنهاد می‌کنیم سری به محصولات فولاد فرتاک زده و قیمت روز آهن و قیمت میلگرد ساده مشهد را مشاهده و محصول مورد نظر خود را به صورت آنلاین یا تماس با شماره ۰۵۱۳۷۶۶۲۹۲۹ ثبت سفارش کنید.

چنانچه تجربه‌ای از خرید یا استفاده از انواع میلگرد، از جمله میلگرد پلی‌اتیلن دارید و یا پرسشی پیرامون انواع میلگرد داشتید، خوشحال خواهیم شد که آن را در زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

دیدگاه کاربران
2 دیدگاه
 • saleh a 27 آذر 1401 / 5:51 ب.ظ

  مقاله بسیار جالبی بود.

  • تولید محتوا سپنتام 27 آذر 1401 / 5:59 ب.ظ

   سلام و درود. خوشحالیم که این مقاله تونسته نظر شمارو جلب کنه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول